Revoluční materiál – vynález cementu a potažmo betonu byl revolučním sám o sobě v době svého vzniku. Do té doby bylo lidstvo vázáno na přírodní suroviny, zejména kombinaci dřeva a kamene. Železobetonové konstrukce dnes dovolují vytvářet velmi tvarově složité objekty, jako jsou mosty, výškové budovy, rozhledny, telekomunikační věže, dálniční náspy a železniční koridory atd. Z betonu lze odlévat různé tvary, a jestliže jej dostatečně zpevníme ocelí, může jít o velmi tenké a přitom dostatečně kompaktní výrobky. Jedním z nich je i prefabrikovaný panel, který tvoří základ betonového oplocení.
Za pár dnů hotovo – specializovaná firma s potřebnou technikou vám postaví betonový plot během několika dnů. Nejvíce zdlouhavé jsou práce s vyměřováním a s přípravou základů. Musí se do země vyhloubit kruhové otvory, hluboké cca 80 cm, do nichž se vsazují a betonují opěrné betonové sloupky s vyfrézovanými drážkami. Po vytvrdnutí betonu se pak už jen do drážek zasunou (suchým zděním bez malty a lepidel) jednotlivé panely o rozměrech 200 x 50 cm, doplněné případně o horní řadu s ozdobným lemem či obloukem.
Estetický dojem a funkčnost – když se tyto dvě vlastnosti spojí v jeden celek, jde o atraktivní výrobek, poptávaný ve městech i v malých obcích, na samotách i v rušných ulicích, staví se na okrajích průmyslových staveb, na parkovištích a odděluje soukromí od vnějšího světa. Betonové panely se vyrábí s povrchovými vzory, velmi často jde o lámaný kámen, napodobeninu cihlové zídky, zídky z kamenných oblázků nebo imitace dřeva. Velmi často se betonové desky prokládají dřevem, většinou jde o nízký přízemní sokl s vodorovnými latěmi s povrchovou lazurou, která ostře kontrastuje s barvou betonu. Beton tvoří se dřevem zajímavou kombinaci, nepůsobí rušivě ani monstrózně. Není to tedy žádný vojenský bunkr z období před druhou světovou válkou.