Každý by si přál, aby https://www.elviapro.cz/televize/c-277/ jeho dítě bylo šťastné, zdravé a také chytré. My se v tomto článku zaměříme právě na inteligenci.
- Hrajte si
Rozvoj schopností zaručí pravidelné cvičení, hraní a přemýšlení, které by ale nemělo trvat déle než je nutné. Pokud dítě nebude jevit zájem, nemá význam nutit ho. To by totiž mohlo způsobit nechuť, která by vedla k neúspěchu. Ze začátku se můžeme pokusit o výměnu oblíbené televizní pohádky za hračky. Tak například všichni dobře známe veselého tomáše mašinku. Se svými kamarády zažívá spoustu dobrodružství, na ostrově Sodor, každý den. Pokud tato lokomotiva očarovala i vaše dítě, můžete mu koupit nejenom Tomáše a všechny jeho přátele ale i spoustu kolejí, a dalších vylepšení, které zajistí zábavu na několik hodin. K dostání jsou také polštáře, deky a dokonce i nádobí se vzorem mašinky Tomáše. Hraním a vytvářením svých vlastních příběhů, dítě daleko více zapojuje mozek, než při sledování televize.
- Čtěte si
Ať už budete číst pohádky na dobrou noc, slabikář, či kreslené časopisy, je důležité číst pravidelně a pouze to, o co má dítě zájem. Čtením budete probouzet jeho představivost a kreativitu. Pokud dítě projeví zájem o nějaké konkrétní téma, využijte toho a kupte mu knížku, která bude celá o jeho oblíbeném zvířeti či pohádkové postavě. Zvýšíte tak jeho zájem o čtení a navíc si rozšíří vědomosti.
- Přemýšlejte spolu
Po přečtení knihy se ptejte, co si myslel o konci, kdo je podle něj padouch a kdo hrdina. Pokud je dítě nespokojené s koncem pohádky, pokuste se spolu vymyslet, jak by asi měla být pohádka zakončena. Chtějte slyšet jeho názor na věci kolem něj a pozorně mu naslouchejte. Dítě se naučí přemýšlet o svých větách a mít vlastní názor.